Türkiye' de Bir İlk

Bu proje Türkiye’de ilk...

Binlerce öğrencinin faydalanacağı bu tesislerde uzman eğitimcilerin görev yapacağını belirten Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Tesislerimiz çocuklarımızın, yarınlara emin adımlarla yürüyebilmeleri için önemli bir işlevi yerine getirecek. Hem bilgi hem vücut olarak gelişimlerini en iyi bir şekilde sağlayacağı bir tesislerimizin yapımı çok az bir süre sonra tamamlanacak. Bu tesislerde muhtarlığımız da olacak. Çocuklarımızın ders çalışabileceği bilgi evimiz olacak ve bir de havuzumuz olacak. Bu havuzumuzu gündüz saatlerinde Milli Eğitimle yapacağımız bu protokol çerçevesinde ilkokula giden çocuklarımızın benden eğitimi dersini bu havuzda yaptıracağız. Biz araçlarımızı okullara göndereceğiz. Hocalarımızda başlarında olacak. Bizim buradaki hocalarımızın yardımıyla kaç seansta öğrenebiliyorlarsa o kadar süre kendilerine yüzme dersi verdireceğiz. Hedefimiz, Bahçelievler de yüzme bilmeyen kalmasın. Avrupa da ve gelişmiş Dünya ülkelerinde çocuklar küçük yaşta yüzmeyi öğreniyor.” dedi.

Her şey çocuklar için

Başkan Bahadır Geleceğe yatırım yapmayı kendilerine ilke edindiklerine değinerek sözlerine şöyle devam etti: “Bir Çin atasözü derki bir yıllık yatırım yapmak istiyorsanız pirinç ekin, 10 yıllık yatırım yapmak istiyorsanız ağaç dikin, 100 yıllık yatırım yapmak istiyorsanız da insan yetiştirin. İşte bizde insana yatırım yapma noktasında 10 yılı aşkın bir zamandır Bahçelievler de bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızı en iyi şekliyle hazırlamanın gayretiyle çalışıyoruz. Bununla birlikte ilçemizdeki mahalleler arasındaki hizmet eşitsizliğini de gidermeye çalışıyoruz. Nerede bir eksik varsa o eksikliği tespit ederek gidermeye çalışıyoruz. Sizler için, çocuklarımız ve gençlerimiz için ne yapsak azdır. Her iki tesisin de yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

ZAFER MAHALLESİ SEMT HAVUZU ve BİLGİ EV

Tesis 1600 m2 alana inşa edilecek. Tesiste havuz, kütüphane ve muhtarlık bürosu olacak. Betonarme olarak inşa edilecek yapı 1 bodrum, zemin ve 1 normal kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşacak.

1.Bodrum Kat; Denge tankı, makine dairesi, tesisat galerisi, 2 depo, kazan dairesi, elektrik ana pano odası, muhtarlık, kafeterya+Bekleme odası bulunmaktadır.

Zemin Kat; Danışma, yüzme havuzu, bay - bayan soyunma odaları, revir, eğitmen odası, yönetici odası (2 adet) bulunmaktadır.

1.Normal Kat; Kütüphane, bilgisayar odası, seyir terası ve kafeterya, bay-bayan- engelli wc, yönetici odası (2 adet) ,toplantı odası bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

KOCASİNAN MAHALLESİ SEMT HAVUZU

asdsad qwe qw eqwe

Tesis 2.500 m2 alana inşa edilecek. Tesiste yüzme havuzu, kütüphane ve güreş salonu olacak. Betonarme olarak inşa edilecek yapı 1 bodrum, zemin, 1. kat ve 2. kat ile birlikte toplam 4 kattan oluşacak.


 

 

CUMHURİYET MAHALLESİ SEMT HAVUZU

Cumhuriyet Mahallesi Semt Havuzu, Mesut Sokakta 2 bodrum kat+zemin kat+1 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı ve 1500 m2 inşaat alanlı olarak inşa edildi.Tesisin Bodrum katında Yüzme havuzu, revir ve eğitmen odası bulunuyor.Ara katta bekleme ve seyir alanı ile büfe, zemin katta; danışma, bekleme alanı,  bay-bayan soyunma odaları ile saunalar yer alıyor.Birinci normal katta; fitness salonu, Bilgi Evi (internet odası) ve kütüphanenin de yer aldığı ikinci normal katta ayrıca, kantin ve teras bulunuyor.

 

ALTINYILDIZ SEMT HAVUZU

Yenibosna Merkez Mahallesi Semt Havuzu, Mesut Sokakta 2 bodrum kat+zemin kat+1 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı ve 1774 m2 inşaat alanlı olarak inşa edildi.Tesisin Bodrum katında Yüzme havuzu, revir ve eğitmen odası bulunuyor.Ara katta bekleme ve seyir alanı ile büfe, zemin katta; danışma, bekleme alanı, bay-bayan soyunma odaları ile saunalar yer alıyor.Birinci normal katta; fitness salonu, Bilgi Evinin yer aldığı ikinci normal katta ayrıca, Bilgisayar odası, kantin ve teras bulunuyor.

Ucretler
Ücretler

Spor Merkezlerimizdeki aktiviteler ile ilgili ücretler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Gerekli_evraklar
Gerekli Evraklar

Spor Merkezlerimize üyelik yapmak için Gerekli olan evraklar için tıklayınız lütfen.

Talep_sikayet
Talep & Şikayet

Spor Merkezlerimiz hakkındaki Öneri ve Şikayetlerinizi bizlere iletmek için lütfen tıklayınız.

Bilinmesi_gerekenler
Bilinmesi Gerekenler

Spor Merkezlerimize başvuru öncesi ve spor sırasında bilmeniz gerekenler için lütfen tıklayınız.

Iletisim
İletişim

Bahçelievler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü iletişim bilgileri için tıklayınız.