Bilinmesi Gerekenler


1.  ÖNKAYIT YAPTIRMADAN ÖDEME YAPMAYINIZ.

2.  TESİSİMİZE AYLIK ÜYELİK ALINMAKTADIR.GÜNLÜK KULLANIM YOKTUR.

3.  ÖĞRENCİ SEANSLARIMIZ 6-12 YAŞ ARASIDIR
 

4.  PAZARTESİ GÜNLERİ GENEL BAKIM YAPILDIĞINDAN TESİSLERİMİZ KAPALIDIR. 

5.  ÜYELİK ÜCRETLERİ BAHÇELİEVLER BELEDİYESİNİN GELİRLER SERVİSİNE  YATIRILMAKTADIR.

6.  YÜZME VE FITNESS SEANSLARIMIZ EĞİTMEN EŞLİĞİNDE VERİLMEKTEDİR.

7.  BOWLING & BİLARDO  13:00 -  21:00  SAATLERİNDE KULLANILMAKTADIR.


YÜZME İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

BONE, HAVLU, MAYO, TERLİK 


GENEL HATIRLATMALAR

  1. Spora başlamadan en az 1 buçuk saat önce yemek yemeyi kesmelisiniz. Çünkü egzersiz sırasında midenin dolu olmaması gerekir. Zamanım yok ama karnımda aç diyorsanız elma, muz, proteinli ya da yulaflı müsli yiyebilirsiniz.
  2. Spor salonuna geldiğinizde spor çantanızda uygun kıyafetler ve doğru ayakkabı getirdiğinizden emin olun. Çok pahalı olması ayağınıza çok uygun bir ayakkabı olması anlamına gelmez. Her zaman ayağınıza en uygun olanını seçin.
  3. Spora başlamadan önce makyajınızı kesinlikle çıkarın. Spor esnasında vücut ısısının artmasıyla yüzünüzdeki makyaj terle birleşerek cildinize zarar verebilir.
  4. Spora başlamadan önce kesinlikle ısının. Isınma hareketleri sporun temelidir. Koşu bandının üzerinde geçireceğiniz on dakika ve ardından birkaç aktif esneme hareketinin sizin için hayati önem taşıdığını unutmayın. Yapmamanız durumunda sakatlıklar kaçınılmaz olacaktır.
  5. Antrenman programınıza sadık kalın. Sizin için belirlenen program ne fazla, ne de azdır. İlk haftalarda programınız size zor gelebilir fakat yine de programınıza bağlı kalın.
  6. Set aralarında uzun konuşmalar yapmak programınızı olumsuz etkiler. Set aralarında 2 dakikadan uzun süre ara vermemeye çalışın.
  7. Egzersizden sonra ilk 20 dakika içerisinde alınan karbonhidrat boşalan glikojen depoları için çok önemlidir. Bu yüzden spor sonrası her zaman çantanızda bir adet meyve ya da karbonhidrat ve protein içerikli bir içecek bulundurun. 
  8. Antrenman sonunda doğrudan duşa gitmek yerine birkaç pasif esneme hareketi yapın. Yapacağınız bu hareketler bir sonraki gün sizi kas ağrılarından kurtaracaktır.
  9. Spor esnasında dehidrasyon’u (su kaybı) önlemek için egzersiz sırasında su içmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdirde kas krampları yaşabilirsiniz.
  10. Spor yapıyor olmanız istediğiniz her şeyi yiyeceğiniz anlamına gelmez. Günlük kalori ihtiyacınıza göre beslenmeyi unutmayın.
Ucretler
Ücretler

Spor Merkezlerimizdeki aktiviteler ile ilgili ücretler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Gerekli_evraklar
Gerekli Evraklar

Spor Merkezlerimize üyelik yapmak için Gerekli olan evraklar için tıklayınız lütfen.

Talep_sikayet
Talep & Şikayet

Spor Merkezlerimiz hakkındaki Öneri ve Şikayetlerinizi bizlere iletmek için lütfen tıklayınız.

Bilinmesi_gerekenler
Bilinmesi Gerekenler

Spor Merkezlerimize başvuru öncesi ve spor sırasında bilmeniz gerekenler için lütfen tıklayınız.

Iletisim
İletişim

Bahçelievler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü iletişim bilgileri için tıklayınız.