DÜNYA KURAŞ ŞAMPİYONASI BAŞLADI…
16.11.2014

Kurash2

Spora ve sporcuya yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Bahçelievler Belediyesi uluslararası dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşıyor.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Dünya Kuraş Şampiyonası Bahçelievler Belediyesinin ev sahipliğinde Siyavuşpaşa Spor Kompleksinde başladı...

Dünya Kuraş Şampiyonasının açılış seremonisi, Dünya Kuraş Federasyonu Başkanı Kamil Yusupov, Hindistan Meclis Başkanı ve Dünya Kuraş Federasyonu As Başkanı Jagdish Tytler, Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Basri Özbay, AK Parti İlçe Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve BBSK Başkanı Yusuf Yıldırım’ın katılımıyla yapıldı.

Şampiyona açılış töreninde konuşan Dünya Kuraş Federasyonu Başkanı Kamil Yusupov “Kuraş sporu 121 ülkede oynanıyor. Asya ve Afrika Oyunlarında kuraş oynanıyor, bundan sonraki hedefimiz olimpiyat oyunlarına da kuraş sporunun temsil edilmesidir. Kuraş sporuna verdiği destek ve bu Dünya Şampiyonasında ev sahipliği yaptığı için Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da konuşmaşında “Böylesine öneme sahip olan Dünya Kurash Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan ve gelen konuk sporcularımızı ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Açılış seremonisi esnasında (Merkezi Taşkent'te bulunan Uluslararası Kurash Birliği, Intenational Kurash Association) IKA Başkanı Kamil Yusupov tarafından gelenek olarak, ev sahibi şehir olunması nedeniyle Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na Özbek Milli giysisi takdim edildi.

Ülkemizi 41 kişilik milli takım sporcusunun temsil ettiği şampiyonanın ilk günü, Erkeklerde -60, 66, 73 Kg, Bayanlarda -48, 52, 57, 63 Kg kategorilerinde ön eleme, yarı final ve final müsabakaları sonunda gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

Türkiye ile birlikte 46 ülkeden yaklaşık 300 sporcunun yarışacağı şampiyonanın son gününde ise Erkeklerde -81, 90. 100, +100 Kg, Bayanlarda -70, 78, 87, +87 Kg kategorilerinde oynanacak ön eleme, yarı final ve final müsabakalarının ardından gerçekleştirilecek ödül ve kapanış töreni ile sona erecek.

Galeri

Ucretler
Ücretler

Spor Merkezlerimizdeki aktiviteler ile ilgili ücretler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Gerekli_evraklar
Gerekli Evraklar

Spor Merkezlerimize üyelik yapmak için Gerekli olan evraklar için tıklayınız lütfen.

Talep_sikayet
Talep & Şikayet

Spor Merkezlerimiz hakkındaki Öneri ve Şikayetlerinizi bizlere iletmek için lütfen tıklayınız.

Bilinmesi_gerekenler
Bilinmesi Gerekenler

Spor Merkezlerimize başvuru öncesi ve spor sırasında bilmeniz gerekenler için lütfen tıklayınız.

Iletisim
İletişim

Bahçelievler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü iletişim bilgileri için tıklayınız.