Bahçelievler Belediyesi Güreş Etkinliği
16.11.2014

G_re_2

Bahçelievler Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 10 ülkeden 150 sporcunun iştirakiyle gerçekleşen 10. Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni, dostluk ve kardeşlik görüntüleri ile sona erdi.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün sevk ve idaresinde bu yıl onuncusu düzenlenen Türk Dünyası Güreş Turnuvası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni geçen yıl olduğu gibi bu yılda Bahçelievler Belediyesi’nin sponsorluğunda ve Türkiye Güreş Federasyonu’nun katkılarıyla Hasan Doğan Spor Salonunda yapıldı.

Turnuvaya ev sahipliği yapmanın yanı sıra bir takım ile de müsabakalara katılan Bahçelievler Belediye Spor Kulübü zorlu turnuvada takım halinde üçüncülüğü elde etti.

15-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Slovakya’da yapılacak Dünya Şampiyonası öncesinde Yıldız Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı için seçme niteliği taşıyan turnuvada mindere çıkan sporcular birbirlerine üstünlük sağlayabilmek için kıyasıya bir mücadele ettiler.

Seyir zevki yüksek üst düzey mücadelelere sahne olan organizasyonda Cihan Urhan, Seyfullah Karavus, Fazlı Eryılmaz ve Semih Yazıcı altın madalyanın sahibi oldular. Engin Çetin, Deniz Akkaya, Ahmet Uzun, Zülküf Bircan ve Gürkan Nurol ise gümüş madalyaya uzanan isimler oldular. Zorlu müsabakalar neticesinde Şerif Doğan, Hakan Kazcı, Recep Diri, Tuncay Biber, İsa Deniz, Muhammet Pelit, Abdulkadir Çakmak ve Emin Gürbüz de bronz madalya elde ettiler.

Türkiye'nin takım halinde birinci olduğu turnuvada takım sıralaması ise şöyle oluştu. Türkiye, İstanbul Karması, BBSK, Bulgaristan, Tataristan, Gagavuzya, Azerbaycan, KKTC, Ukrayna, Kırgızistan, Kosova...

Dereceye giren sporculara madalya ve çeşitli hediyelerin verildiği turnuvanın kapanış gününde kafile başkanları onuruna verilen yemekte bir araya gelen kardeş ülkelerin temsilcileri dostluk ve kardeşlik görüntüleri eşliğinde turnuvayı noktaladı.

Galeri

Ucretler
Ücretler

Spor Merkezlerimizdeki aktiviteler ile ilgili ücretler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Gerekli_evraklar
Gerekli Evraklar

Spor Merkezlerimize üyelik yapmak için Gerekli olan evraklar için tıklayınız lütfen.

Talep_sikayet
Talep & Şikayet

Spor Merkezlerimiz hakkındaki Öneri ve Şikayetlerinizi bizlere iletmek için lütfen tıklayınız.

Bilinmesi_gerekenler
Bilinmesi Gerekenler

Spor Merkezlerimize başvuru öncesi ve spor sırasında bilmeniz gerekenler için lütfen tıklayınız.

Iletisim
İletişim

Bahçelievler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü iletişim bilgileri için tıklayınız.